Szanowni Państwo,
czy zastanawiacie się, co dzieje się z implementacją NIS 2 na prawo krajowe albo nie jesteście pewni czy wasza Firma i Ty jako CEO powinniście zająć się nowymi wymaganiami?

Drugi webinar z serii „Cyberbezpieczeństwo okiem Zarządu – rozmowy w wymiarze organizacyjnym, prawnym i technicznym na przykładzie wdrożenia NIS2 i DORA” to możliwość lepszego zrozumienia, jakie luki mogą występować w organizacjach w kontekście spełniania wymagań dyrektywy NIS2, poznania metod ich wykrywania oraz skutecznych sposobów ich eliminacji i poprawy, aby sprostać wymaganiom dyrektywy.

W tematykę zagadnienia wprowadzi nas Wojciech Laskowski doświadczony menadżer, konsultant, architekt z ponad 20 letnim doświadczeniem w IT oraz cyberbezpieczeństwie. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej, oficer Wojska Polskiego (pułkownik rezerwy).

Termin: 13.12.2024 g. 11:30
Prelegent: Wojciech Laskowski, CIO Spółka Skarbu Państwa 
W trakcie służby w Resorcie Obrony Narodowej m.in. organizował pracę wysoko wyspecjalizowanych zespołów specjalistów IT security, w szczególności z obszaru reagowania na incydenty komputerowe. Prowadził projekty krajowe (m.in. w oparciu o Common Criteria oraz ITSEC), jak i międzynarodowe (m.in. NATO), z udziałem sektora publicznego oraz komercyjnego. Z sukcesem koordynował współpracę krajową i międzynarodową w obszarze reagowania na incydenty komputerowe. Był członkiem zespołu opracowującego ustawę o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (2018 rok). Założyciel zespołu reagowania na incydenty komputerowe Poczty Polskiej – CERT Poczta Polska. Prowadził wysokobudżetowe, złożone projekty z obszaru ICT oraz programy budowy i modernizacji systemu cyberbezpieczeństwa.
Pełnił rolę CISO Poczty Polskiej, aktualnie CIO Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Członek ISSA Polska, Polskiego Towarzystwa Informatycznego oraz Polskiej Izby Telekomunikacji i Teleinformatyki.

Agenda spotkania:

    • Czym są luki w kontekście osiągnięcia zgodności z NIS2?
    • Prawdy i mity dotyczące przygotowania do NIS2.
    • Wysokopoziomowa prezentacja najistotniejszych frameworków z obszaru cyberbezpieczeństwa.
    • Przygotowanie do podjęcia decyzji w zakresie wyboru optymalnego podejścia do zapewniania zgodności z NIS2.